дома Балкан Скандал на Харадинај при обележувањето на 140.години од Призренската лига (ВИДЕО)

Скандал на Харадинај при обележувањето на 140.години од Призренската лига (ВИДЕО)

462
0
АКЦИЈА

Рамуш Харадинај во текот на свеченоста која ја организираа косовските власти, обележувајќи 140.години од Призренската лига која уште во 1878. за своја цел си ја поставила стварањето на голема Албанија, нападна една госпоѓа.

Во обидот да ја исфрли од бината прекинувајќи го на сила нејзиониот говор, Рамуш ја зграпчи за раце, но жената неочекувано возврати по што Харадинај побара помош од обезбедувањето.

Со помош на телохранителите, Харадинај успеа да ја отсрани госпоѓата од говорницата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here