дома Балкан Пол Макартни во спасувања на кравата која од Бугарија залута во Србија

Пол Макартни во спасувања на кравата која од Бугарија залута во Србија

428
0
АКЦИЈА

Легендарниот музичар Пол Макартни се проклучи на петицијата бугарската крава Пенка да биде оставена во живот.

Кравата, која што само не се отелила, неодамна од Бугарија залутала на територијата на Србија и потоа се вратила назад “дома”, но заради строгите правила на ЕУ за “заштитата на безбедноста” сега мора да биде успиена, пренесе БТА.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here