дома Балкан Знамиња на хрватската Херцег-Босна осамнаа во Мостар

Знамиња на хрватската Херцег-Босна осамнаа во Мостар

457
0
АКЦИЈА

Знамиња на таканаречената хрватска република Херцег-Босна,од помали димензии, осамнаа во Мостар на сообраќајницата која ги поврзува тамошната авенија со новиот мост Авенија-Сутина.

Порталот bljesak.info наведува дека знамињата осамнале синоќа во Мостар и дека за сега не е познато кој ги поставил знамињата, ниту која е причината за поставување на знамињата на таа локација.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here