дома Балкан Спутњик: Србија оваа година во седум вежби со руската војска

Спутњик: Србија оваа година во седум вежби со руската војска

443
0
АКЦИЈА

Војската на Србија оваа година ќе учествува во седум вежби со припадниците на војската на Руската федерација, а за прв пат српски војници во текот на есента ќе престојуваат на вежбите кои ги органмизира Организацијата на договор за колективна безбедност (ОДКБ).

Соработката оваа година ќе биде проширена, а во неа ќе учествуваат припадници на војската на Србија и тоа не само на билатерално ниво, пренесува Спутњик.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here