дома Живот САД: Пронашол лото тикет вреден милион долари, и му го вратил на...

САД: Пронашол лото тикет вреден милион долари, и му го вратил на добитникот

462
0
АКЦИЈА

Кал Пател, кој работи во малата продавница на своите родители во Салин во Канзас, на касата пронашол тикет за лотарија со добитни комбинации кој купецот случајно го заборавил воопшто не знаејќи дека тикетот донесува милион долари, но Петел без двоумењње потрчал до среќниот добитник и – му го вратил тикетот.

“Добрите дела ви се враќаат да ви помогнат, додека лошите дела се враќаат да ве опседнуваат.Прекрасно беше чуството да го пронајдам тој тикет, а потоа да го пронајдам и добитникот”, рече Пател, кој ни малце не се кае заради својата постапка ,пренсува АП.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here