дома Балкан Турски авиони го повредиле воздушниот простор на Грција

Турски авиони го повредиле воздушниот простор на Грција

471
0
АКЦИЈА

Грчката војска забележила дека четири турски борбени авиони во шест наврати во текот на еден ден го повредиле воздушниот простор на Грција.

Авионите F-16 го нарушиле грчкиот воздушен простор првпат во 10.35 по локално време над островото Маврија и Левинтија и се поделиле во два пара, пренесе порталот Катимерини.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here