дома Балкан Спрема излезните анкети, партијата на Јанез Јанша победник на изборите во Словенија

Спрема излезните анкети, партијата на Јанез Јанша победник на изборите во Словенија

445
0
АКЦИЈА

Некогашниот премиер на Словениа Јанез Јанша, чија словенечка демократска партија спрема излезните анкети освоила највеќе гласови на синоќешните парламентарни избори, вети во порака на Твитер дека неговата партија, доколку формира влада, ќе ја води земјата праведно за сите граѓани.

Не се плашиме од утрешницата. Ние и се радуваме.Словенија ќе биде безбедна, со уредени јавни служби и во неа еднакви услови ќе важат за сите”, порача Јанша на оваа друштвена мрежа, заблагодарувајќи им се на бирачите за подршката.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here