дома Балкан На хрватска два милиона долари од продажбата на резиденцијата на СФРЈ во...

На хрватска два милиона долари од продажбата на резиденцијата на СФРЈ во Њујорк

440
0
АКЦИЈА

Хрватска синоќа соопшти дека од продажбата на резиденцијата на бившата СФРЈ, на таа земја ќе и припаднат нешто повеќе од два милиони долари.

Со продажба за 12,1 милиони американски долари, спрема утврдениот однос и по извршувањето на обврските на основа на партиципирање во нужните трошоци за одржување на недвижнината од 1992.-2018. година, во буџетот на Хрватска ќе бидат уплатени 2.075.103,07 долари, соопшти хрватското министерство за надворешни и европски работи.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here