дома Србија Командантот на Бондстил: Нажалост, имаше некои инциденти, кај мене мирно

Командантот на Бондстил: Нажалост, имаше некои инциденти, кај мене мирно

434
0
АКЦИЈА

Командантот на војната база Бондстил и полковникот во американската војска Ник Дучиќ оцени дека ситуацијата во поголемиот дел на Косово и Метохија е мирна, иако, вели, “нажалост имало некои инциденти” над Србите.

РТВ КиМ пренесува дека полковникот од српско потекло престојувал синоќа во Грачаница на отварањето на Видовденската ликовна колонија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here