дома Балкан Љубљана:Протест против говорот на омраза во кампањите

Љубљана:Протест против говорот на омраза во кампањите

388
0
АКЦИЈА

Неколку илјади луѓе, воглавно млади, протестираа во четвртокот во Љубљана против “политиката на омразата”, како ја нарекоа оштрата реторика на некои партии која ескалираше пред парламентарните избори кои во Словенија се одржуваат во недела.

Протестот пред зградата на парламентот го организираа невладини здружениа и поеденци собрани околу “Коалицијата без страв”, пренесува Хина.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here