дома Балкан Вучиќ стравува од развојот на случувањата на Косово и Метохија

Вучиќ стравува од развојот на случувањата на Косово и Метохија

439
0
АКЦИЈА

Претседателот на Србија Александар Вучиќ рече денес дека е многу загрижен заради последните случувања на Косово и Метохија, и дека се плаши дека Албанците решиле со нечива преќутна или суштинска подршка не само да внесат немир и страв кај Србите, туку и да превземат и некои други мери.

Тој потсетува дека нередите и немирите беа окинувач за давњето на косовксата независнот, па нагласи дека Албанците не прават ништо сами.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here