дома Свет Убиен руски новинар во Киев

Убиен руски новинар во Киев

479
0
АКЦИЈА

Рускиот новинар Аркадиј Бабченко убиен е од огнено оружје во близина на својата куќа во Киев, пренесе вечерва Тасс.

Како е за Тасс потврдено во украинската полиција, тој преминал од последиците на прострелната рана.

Дезир: УКР одма да спроведе истрага за убиството на Бабченко

Претсавникот на ОЕБС за слобода на медиумите Арлем Дезир ги повика украинските власти одма да спроведат истрага за убиството на рускиот новинар Аркадиј Бабченко.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here