дома Балкан Вучиќ: Договор со Албанците со согласнот и вољата на народот

Вучиќ: Договор со Албанците со согласнот и вољата на народот

466
0
АКЦИЈА

За правно-обврзувачки договор со Косово мора да постои широка согласност и мнозинска воља на српското општество, порача претседателот на Србија Александар Вучиќ.

Во интервјуто за “Новости” од среда, на прашањето да ли може да се деси Србија да потпише правно-обврзувачки договор со тнр. Косово а сепак да не влезе во ЕУ, претседаелот на Србија вели дека не би го посматрал тоа како да е во прашање трговија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here