дома Балкан Хрватите се помалку се задоволни со членството во ЕУ

Хрватите се помалку се задоволни со членството во ЕУ

431
0
АКЦИЈА

Граѓаните на Хрватска и по пет години од влезот во ЕУ не осетиле подобрување и заради тоа и понатаму масовно се иселуваат, оценуваат стручњаците, а пренесува радио “Дојче веле” (DW).

Најновото истражување, имено, за расположението на граѓаните на Европската Унија спрема таа асоцијација, тнр. Еуробарометар, не резултирало со позитивни сознанија кога станува збор за Хрватска.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here