дома Балкан АП: Титовата јахта станува музеј на вода

АП: Титовата јахта станува музеј на вода

460
0
АКЦИЈА

Титовата јахта “Галеб”, на која некогаш се собирале холивудските ѕвезди и светските лидери, ќе биде претворена во музеј на вода, пишува АП.

На таа јахта, усидрена во ријечкото пристаниште, даден и е нов живот, оценува американската агенција и истакнува дека локалните власти ќе ја обноват јахтата во рамките на проектот од 5,4 милиони евра, кој ќе почне со припреми во 2019. година.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here