дома Балкан Аваз: Ердоган во Сараево го користел поздравот на Муслиманските браќа

Аваз: Ердоган во Сараево го користел поздравот на Муслиманските браќа

447
0
АКЦИЈА

Во текот на посетата на Сарево претседателот на Турција, во неделата, Реџеп Таип Ердоган, ја искористил секоја прилика да го истакне поздравот на Муслиманското братсво, пишува порталот на сараевскиот Аваз.

Неговата дланка, наведува порталот, покажува дека палецот му е споен со дланката, што е симбол на оваа терористичка организација.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here