дома Балкан Првите автобуси од западна Европа стигнаа во Сараево

Првите автобуси од западна Европа стигнаа во Сараево

460
0
АКЦИЈА

Првите автобуси со Турци од западна Европа, воглавно Германија и Холандија, стигнаа во текот на вечерта и сабајлево во Сараево.

Тие се први гости на Сараево од очекуваните 15.000 кој ќе присуствуваат на митингот на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во сараевската Зетра, пренесе Klix.ba…

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here