дома Балкан Додик: Ердоган голем државник, но…

Додик: Ердоган голем државник, но…

478
0
АКЦИЈА

Претседателот на Република Српска Милорад Додик изјави денес дека нема никакви проблеми со посетата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во Сараево, но дека не треба да се дозволи било какво мешање во внатрешните работи на БиХ.

Додик рече дека политичкото организирање и делување во БиХ е слободно и дека со самата посета на турскиот претседател во Сараево нема никаков проблем.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here