дома Балкан Во Сараево плакати за добредојде на Ердоган

Во Сараево плакати за добредојде на Ердоган

425
0
АКЦИЈА

Во Сараево, во очи на посетата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, секаде се изналепени плакати за добредојде.

Плакатите се поставени во Аеродромската населба, на патот од сараевскиот аеродром до градскиот центар, по кој туркиот претседател ќе пројде кога ќе слета во Сараево, пренесува Klix.ba.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here