дома Балкан Црна Гора дозволува геј бракови, стигнува закон

Црна Гора дозволува геј бракови, стигнува закон

482
0
АКЦИЈА

Нацрт законот за истополни бракови во Црна Гора ќе се најде наскоро пред пратениците во парламентот во Подгорица, ајавната расправа обавена е во Бјело Поље, Будва и во главниот град.

Како што пренесува Блиц, Законот за регистрирано партнерство предвидува заедница на две полнолетни особи од ист пол, кои го регистрирале својот граѓански и партнерски однос пред матичар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here