дома Свет Марадона “војникот” го подржа Мадуро пред претседателските избори

Марадона “војникот” го подржа Мадуро пред претседателските избори

448
0
АКЦИЈА

Легендата на аргентинскиот фудбал Диего Марадона го подржа претседателот на Венецуела Николас Мадуро претсавувајќи се како негов “војник” на последниот митинг пред претседателските избори закажани за во недела.

Марадона во бермуди и со знамето на Венецуела се качи на трибината покрај Мадуро пред неколку илјади подржувачи на претседателот собрани во центарот на Каракас.

Додека Мадуро држеше говор, Марадона покажуваше знаци на подршка играјќи на музиката и пеејќи ја песната на кампањата на претседателот на Венецуела.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here