дома Балкан Китаровиќ бара седница на Советот за национална безбедност

Китаровиќ бара седница на Советот за национална безбедност

451
0
АКЦИЈА

Хрватската претседателка Колинда Грабар- Китаровиќ за Дневникот на Нова ТВ соопшти дека, заради Агрокор и аферата хомејл побарала хитен состанок со премиерот Пленковиќ и повикување седница за национална безбедност.

Заради оваа ситуација таа го откажа патот во Словачка и Црна Гора, пренесува Index.hr.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here