дома Балкан Меј: Среќна заради фактот што В.Британија ќе биде домаќин на следниот самит...

Меј: Среќна заради фактот што В.Британија ќе биде домаќин на следниот самит за З. Балкан

407
0
АКЦИЈА

Британската премиерка Тереза меј од самитот на ЕУ за З. Балкан во Софија порача дека е среќна заради фактот дека велика Британија ќе биде домаќин на петиот годишен самит за З. Балкан кој ќе се одржи во јули во рамките на Бриселскиот процес.

”Тој самит ќе биде надградба на она што ќе бидат денешните резултати на самитот во Софија. Денес ќе видиме како ние заедно, ширум Европа, можеме да осигураме подобра безбедност и просперитет за Западниот Балкан”, нагласи Меј.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here