дома Балкан Петковиќ: Нема напредок во истрагата за убиството на O. Ивановиќ

Петковиќ: Нема напредок во истрагата за убиството на O. Ивановиќ

465
0
АКЦИЈА

Денес е точно четири месеци од убиството на лидерот на Граѓанската иницијатива”Слобода, демократија, правда” Оливер Ивановиќ во Косовска Митровица, а помошник директорот на канцеларијата за Косово и Метохија Петар Петковиќ вели дека сеуште нама помрднување во истрагата и дека не се знае кој е убиецот.

“Сеуште не се знае кој е убиецот, кој е налогодавачот. Баравме да соработуваме, не се согласија. Баравме сателитски снимки, не ги дадоа, велат дека тој ден имало магла. нема напредок во истрагата”, рече тој на Телевизијата пинк.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here