дома Балкан Одаловиќ: Србија не се согласува на притисоци и понижувања

Одаловиќ: Србија не се согласува на притисоци и понижувања

432
0
АКЦИЈА

Србија секако нема да се согласи на притисоци и понижувања кога станува збор за Косово и Метохија, изјави денеска генералниот секретар на министерсвото за надворешни работи на Србија Вељко Одаловиќ и истакна дека со подршка на оние земји со кои делат исти вредности треба на самитот во Софија “да ја ставиме квази државата Косово на местото кое и припаѓа”.

Запрашан за барањето на САД Србија да го признае Косово и за пораките на американското официјално лице Вес Мичел, Одаловиќ за Тв Пинк вели дека на тоа сигурно нема да се согласат.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here