дома Балкан Изетбеговиќ: БиХ на историска раскрница

Изетбеговиќ: БиХ на историска раскрница

444
0
АКЦИЈА

Претседавачкиот на претседателсвото на БиХ Бакир Изетбеговиќ отвори денес во Зеница еден од најбодерните центри за обука на полицајци во БиХ и во таа прилика порача дека таа земја се наоѓа на историска раскрница и дека мора да се одбрани од оние што, како што рече, “се обидуваат да ја повлеча настрана”.

Изетбеговиќ, кој е лидер на СДА БиХ, рече дека таа земја се наоѓа во предворјето на ЕУ, по што се откочени процесите, покренато спроведувањето на реформските агенди, усвоени битни документи и завршен прашалникот на ЕУ, а сега се очекува кандидатски статус.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here