дома Балкан Далиќ свесно ја обманувала јавноста

Далиќ свесно ја обманувала јавноста

414
0
АКЦИЈА

Потпретседателката на хрватската влада мартина Далиќ свесно ја обманувала јавноста за ситуацијата во Агрокор, тудејќи се да извлече корист за себе, пишува Индекс и додава дека на основа на објавените мејлови се гледа дека за се уредно бил обавестени премиерот на Хрватска Андреа Пленковиќ.

Далиќ по скандалот кој ја потресува Хрватска поднесе оставка, а Пленковиќ на конференцијата за новинарите рече дека одлуката за нејзината оставка ја донеле заедно.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here