дома Албанија Црна Гора: На грб од Албанија криумчареле 110 кг марихуана

Црна Гора: На грб од Албанија криумчареле 110 кг марихуана

471
0
АКЦИЈА

Подгоричката полиција го уапси И.П. (31) од Албанија, додека за три особи сеуште трага, заради сомнеж дека во местото Миљац – Кучка Корита, во вреќи на грб криумчареле околу 110 килограми марихуана.

РТЦГ пренесува дека полицијата во истиот реон нешто порано кај M.M. (30) пронашла и одземала пиштол и муниција.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here