дома Балкан Политичарите: Пленковиќ ги надмина Санадер и Карамарко

Политичарите: Пленковиќ ги надмина Санадер и Карамарко

437
0
АКЦИЈА

Аферата мејлови, која ја обелодени порталот Indeks.hr, ја подигна на нозе хрватската влада, во која од сабајле се одржуваат состаноци, додека новинарите пред Банските Двори очекуваат обраќање на премиерот Андрија Пленковиќ.

Хрватските медии известуваат дека ситуацијата се менува од сат во сат, а политичките представници сметаат дека одговорноста веќе не е на потпретседателката на владата и министерка за економија Мартина Далиќ, туку е подигната за степеница погоре.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here