дома Балкан Додик: Не сум разговарал со Путин за наводна сецесија

Додик: Не сум разговарал со Путин за наводна сецесија

466
0
АКЦИЈА

Руската федерација е најпринципиелен чувар на меѓународното право во БиХ од потпишувањето на Дејтонскиот мировен договор и никогаш од ниедно официјално лице на таа земја не можело да се чуе, ни јавно ни тајно, ништо спротивно на меѓународното право и самиот договор, изјави претседателот на РС Милорад Додик.

Додик ги отфрли сите невистини, шпекулации и конструкции кои ги изнесе политичкиот аналитичарr од берлинскиот Совет за демократизација Бодо Вебер за хрватскиот порталl “Indeks” во врска со наводната сецесија на Српска и наводните разговори на таа тема со Русија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here