дома Балкан Во Србија наскоро комисија за последиците од НАТО бомбардирањето

Во Србија наскоро комисија за последиците од НАТО бомбардирањето

446
0
АКЦИЈА

Претседателката на Скупштината на Србија Маја Гојковиќ изјави денес дека очекува до крајот на делеата да се заврши расправата и усвои одлуката за образование на комисијата за истрага на последиците од НАТО бомбардирањето на Сребија 1999. година по здравјето на луѓето и животната средина.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here