дома Албанија Албанија: Домашен притвор за бившиот шеф на полицијата

Албанија: Домашен притвор за бившиот шеф на полицијата

475
0
АКЦИЈА

Албанското обвинителство соопшти дека на бившиот министер за внатрешни работи на таа земја Самир Тахири, долгогодишниот близок соработник на премиерот Еди Рама, му е одреден домашен притвор.

Тахири е под истрага за наводна умешаност во криумчарење на дрога.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here