дома Балкан Истражувањата за организираниот криминал во Црна Гора не се пожелни

Истражувањата за организираниот криминал во Црна Гора не се пожелни

476
0
АКЦИЈА

Европскиот комесар Јоханес хан, кој синоќа беше во работна посета на Црна Гора, порача дека слободата на изразувањето е темелно право кое им е наменето и достапно на сите и истакна дека нападот на новинарката на листот Вијести, Оливера Лакиќ,е напад на репутацијата на државата Црна Гора.

Лакиќ, која аналитички известува за организираниот криминал во Црна Гора, упукана е во нога во втроникот околу 21:00 часот пред зградата во која живее во Подгорица. Лакиќ на истото место пред пет години била брутално претепана.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here