дома Балкан Романија: Бившиот премиер Виктор Понта ослободен од оптужбите

Романија: Бившиот премиер Виктор Понта ослободен од оптужбите

349
0
АКЦИЈА

Судот во Букурешт го ослободи бившиот романски премиер Виктор Понтa од оптужбите за фалсификување и перење пари.

Понтa, во времето кога беше премиер од 2012. до 2015. година, еден адвокат и обвинители го оптужија дека бил во блиски контакти со Дана Сова, бившиот министер за сообраќај во неговиот тогашен кабинет, кој е исто така ослободен од оптужбите на крајот на судскиот процес, пренесува Ројтерс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here