дома Свет Иранците во Техеран денес остро против одлуката на САД да го напушти...

Иранците во Техеран денес остро против одлуката на САД да го напушти нуклеарниот договор (ВИДЕО)

444
0
АКЦИЈА

Стотини граѓани на Иран излегоа на улиците на престолнината како би изразиле незадоволство против одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да излезе од нуклеарниот договор со Иран.

По најавата на Вашингтон дека се повлекува од нуклеарниот договор, америkanskiot председателот Доналд Трамп најави дека на Иран ќе му воведе „највисоко ниво на санкции“.

Техеран, меѓутоа, нема намера да праговара ни за една точка од нуклеарниот договор, што се однесува до неговата временска рамка, наведено е во соопштението на владата на Иран, објавено како одговор на напуштањето на САД на договорот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here