дома Балкан Дураковиќ бара подршка да се кандидира за претседател на РС

Дураковиќ бара подршка да се кандидира за претседател на РС

471
0
АКЦИЈА

Ќамил Дураковиќ, бившиот началник на општината Сребреница, повика преку друштвената мрежа Фејсбук граѓаните да му пружат подршка како би собрал 3.000 потписи, колку му е потребно за кандидатурата за претседател или потпретседател на Република Српска.

“како би успеал во амото кандидирање потребни ми се 3.000 потписи на луѓе кои ми го укажувааат своте поверение за оваа борба”, напиша тој на својот Фејсбук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here