дома Балкан Вулин: ВРС успеа да го сочува опстанокот на српскиот народ во БиХ

Вулин: ВРС успеа да го сочува опстанокот на српскиот народ во БиХ

460
0
АКЦИЈА

Српскиот министер за одбрана Александар Вулин присуствуваше денес на одбележувањето на денот на војската на Република Српска во бањалучката касарна козара и во таа прилика порача дека ВРС успеала да го сочува опстанокот на српскиот народ во БиХ и да го спречи завршетокот на геноцидот и протерувањето кој над нив е вршен од Првата, па и втората светска војна.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here