дома Балкан Аферата Далиќ ја љуља владата на Пленковиќ

Аферата Далиќ ја љуља владата на Пленковиќ

448
0
АКЦИЈА

Владата на Андреја Пленковиќ се најде под силен притисок на коалиционите партнери заради најновата афера со мејлови на потпретседателката на владата и министерката за економија Мартина Делиќ во врска со Агрокор, а од ХНС, помалата членка на владеачката коалиција, сметаат дака таа мора одма да си отиде, пишуваат хрватските медии.

Претседателот на СДС Милорад Пуповац и Фурио Радин, претставник на малцинствата во Саборот потврдија за порталот Индекс, кој со објавување на мејловите на министерката Далиќ ја покрена целата приказна, дека бараат хитен состанок на коалицијата заради овој случај.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here