дома Балкан Стејт департментот бара брза истрага за нападот на новинарката Лакиќ во Подгорица

Стејт департментот бара брза истрага за нападот на новинарката Лакиќ во Подгорица

420
0
АКЦИЈА

Американскиот Стејт департмент порача дека бара брза и одлучна истрага во случајот напад на новинарката “Вијести” Оливера лакиќ во Подгорица.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here