дома Балкан На претседателот на Романија новчана казна за вреѓање на политичари

На претседателот на Романија новчана казна за вреѓање на политичари

478
0
АКЦИЈА

Романскиот Национален совет за борба против дискриминација новчано го казни претседателот на Романија Клаус Јоханис затоа што политичарите оптужени за корупција ги нарекол “престапници”.

“Употребата на тој збор претставува дикриминација и кршење на правото на достоинство кое го уживаат особите против кои судиската постапка е во тек, а кои не се осудени”, соопшти Управниот одбор на Националниот совет, пренесува денес романската агенција Ајерпрес.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here