дома Балкан Дачиќ: Индија Непал и Шри Ланка нема да го менуваат ставот за...

Дачиќ: Индија Непал и Шри Ланка нема да го менуваат ставот за КиМ

443
0
АКЦИЈА

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ изјави на крајот од повеќедневната посета на Индија, Непал и Шри Ланка дека најважна порака е оти тие три земји, кои не ја имаат признаено едностраната прогласена косовска независност, тој став нема да го менуваат во иднина, како дека и Србија ќе продолжи дијалог со земјите, кои го имаат признаено Косово, таа одлука да ја повлечат.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here