дома Балкан Блиц: Како Весељи мотри на Прешево, Бујановац и Медвеѓа

Блиц: Како Весељи мотри на Прешево, Бујановац и Медвеѓа

480
0
АКЦИЈА

Косовските власти, на чело со актуелниот претседател на парламентот Кадри Весељи, цело време одржувааат контакт со политичките претставници на Албанците на југот на Србија и иницираат нивно воединување, пишува “Блиц”.

Како понатаму наведува белградскиот лист, Весељи на тој начин ја контролира ситуацијата и се спрема за евентуална акција со цел за превземање на контрола во општините Прешево, Бујановац и Медвеѓа, ако некогаш за тоа се створат услови.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here