дома Балкан Српски тинејџ хакери хакирале банки и претпијатија ширум светот

Српски тинејџ хакери хакирале банки и претпијатија ширум светот

453
0
АКЦИЈА

Скоро 2,3 милиони динари i 1,87 биткоини пронајдено е и запленето кај двајца тинејџ хакери Јован М. (19) и Вукашин Д. (21) од Рума, кои се уапсени во големата светска полициска акција заради сомневања дека биле администратори на сајтот Webstrešer кој служел за напаѓање компјутери на банки, на државни институции и претпријатија ширум светот.

како пренесува листот “Блиц” тие се уапсени во средата и сослушани во петокот во Тужителството за високо технолошки криминал, по што се пуштени да се бранат од слобода.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here