дома Балкан Сопругата на Изетбеговиќ кандидат за член на претседателството на БиХ

Сопругата на Изетбеговиќ кандидат за член на претседателството на БиХ

462
0
АКЦИЈА

Сопругата на бошњачкиот член на претседателството Бакир Изетбеговиќ, предложена е од најголемата организација на неговата Партија демократска акција (СДА), во сараевската општина Нов Град, како кандидат за нов бошњачки член на претседателството на БиХ.

Себија Изетбеговиќ била единсвена која Општинскиот извршен одбор на СДА на Нов Град ја предложил како кандидат на партијата за бошњачки член на претседателсвото на БиХ, пренесува ХИНА.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here