дома Балкан Орав: Корупцијата прсутна во бројни области во Црна Гора

Орав: Корупцијата прсутна во бројни области во Црна Гора

389
0
АКЦИЈА

Корупцијата во црна Гора е, котнра напредокот, присутна во бројни области и против неа мора поодлучно да се бори, порачано е на конференцијата за поефикасна борба против корупцијата која ја организираше институтот Алтернатива.

Шефот на делегацијата на ЕУ во Црна Гора, Аиво Орав, рече дека корупцијата не претсавува само незаконита делатност за незаконитото богатење на штета на општеството, туку ги „замрзнува“ институциите на правосудството, пренесуваат Вијести.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here