дома Живот Авиокомпанијата ќе плати две особи по 4.000 долари месечно за да...

Авиокомпанијата ќе плати две особи по 4.000 долари месечно за да се преселат во Исланд и да патуваат низ светот, вклучувајќи сместување

429
0
АКЦИЈА


Исландската буџетска авиокомпанија Wow Air бара две лица да се преселат во Исланд и да патуваат низ светот бесплатно, додека произведуваат содржини и совети за патување за својата веб-страница.
Успешните кандидати ќе бидат платени месечна плата за да останат во стан во Рејкјавик, кои ќе ги користат како основа за нивните патувања.
Патувањето ќе започне на 1 јуни и трае до 15 август.
Лето е зад аголот, што значи планирање на одмор за многу луѓе, и ако имате слободно време на вашите раце во текот на следните неколку месеци, би можеле да бидете во среќа.

Буџетската исландска авиокомпанија Wow Air бара двајца пријатели кои би сакале да патуваат низ светот заедно ова лето, додека блогираа и учествуваа во нивните искуства – и добиваа плата за тоа.

На ниско-цена превозникот е отворањето на натпреварот WOW Guide Guide на 23 април. Таа вели дека е во потрага по “забавен пар на поединци кои можат да мислат големи.” Ова може да биде или два креатори на содржини, или оној кој сака да донесе пријател заедно за авантурата.

Успешните апликанти ќе се преселат во Исланд од 1 јуни до 15 август, каде што ќе добијат месечна плата и ќе живеат во стан (на сликата подолу) во центарот на градот Рејкјавик. Тие ќе го искористат местото како база за патување до дестинациите кои ги служи Wow Air низ Европа и Северна Америка, а исто така ќе го истражува Исланд.

Победниците ќе можат да изберат каде одат, изјави претставник на авиокомпанијата “Бизнис инсајдер”, кој може да вклучува места како Барселона, Лос Анџелес, Стокхолм и Њујорк.

Секој патник ќе добие плата од околу 3.300 евра месечно, што доаѓа во прилог на станот, како и превоз и други патувања низ Исланд. Трошоците за патување и за живот, исто така, ќе бидат покриени од страна на авиокомпанијата, додека двата се во посета на други дестинации.

Успешните кандидати ќе бидат обврзани да ги документираат своите патувања, да снимаат кратки видеа и да пишуваат совети за совети за буџетот за да создадат упатства за дестинациите што ги посетуваат. Нивната содржина, која ќе вклучува видеа, GIFs и блог постови, ќе бидат објавени во делот на Wow Air веб-сајтот наречен Патување Водич.

За да аплицираат, кандидатите треба да се упатат кон веб-страницата на натпреварот и да испратат двоминутен клип кој нуди совети за патување за нивниот роден град. Натпреварот е отворен за кандидатите насекаде.

Крајниот рок за влез е 14 мај, по што комисијата на судии ќе ги избере победниците кои ќе бидат објавени на социјалните медиуми на 18 мај, само во време кога авантурата ќе започне на 1 јуни.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here