дома Балкан Ударна вест : Уапсен Атиф Дудаковиќ

Ударна вест : Уапсен Атиф Дудаковиќ

433
0
АКЦИЈА

Бившиот командант на армијата на БиХ, осомничен за воени злосторства над србите, уапсен е во Бихаќ, пренесуваат босанските медиуми.

Припадниците на Агенцијата за истрага и заштита (СИПА) го уапсиле утрово во Бихаќ бившиот командант на армијата на БиХ Атиф Дудаковиќ под сомнение дека починил воени злосторства над цивили и заробеници од српска националност.

Покрај Дудаковиќ, уапсени се уште неколку особи кои се доведуваат во врска со воени злосторства над цивили и заробеници од српска националност, пренесува “Klix.ba

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here