дома Балкан Петорицата Бугари нама да им бидат предадени на САД

Петорицата Бугари нама да им бидат предадени на САД

433
0
АКЦИЈА

Петорицата Бугари најверојатно нема да бидат предадени на САД заради оптужбите дека извезувале авио делови на сирискиот национален авиопревозник, прекршувајќи го американскиот ембарго, изјави бугарскиот државен тужител Сотир Цацаров.

Вашингтон бара апсење и екстрадиција на Жељаз Андреев и уште четворица Бугари кои работеле во софиската канцеларија на компанијата AW-Troniks која има седиште во Мајами, пренесе Ројтерс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here