дома Балкан Митинг на Ердоган на 20 мај во Сараево

Митинг на Ердоган на 20 мај во Сараево

456
0
АКЦИЈА

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган ќе одржи на 20.мај во Сараевоu голем предизборен собир, пишува туескиот провладин медиум “Јеансифак”,а пренесуваат “Новости” во утрешниот број.

како се наведува во текстот, Ердоган ќе одржи митинг за 10.000 турски државјани кои живеат во БиХ и кои ќе дојдат од другите европски земји

Танјуг.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here