дома Балкан Хрватите почнаа да ги казнуваат рибарите од Словенија

Хрватите почнаа да ги казнуваат рибарите од Словенија

440
0
АКЦИЈА

Хрватските инспектори казниле шестмина рибари од Копар и Изола во Пиранскиот залив, а на еден од нив казната во вредност од 28.000 евра му е пратена по пошта, јави ТВ Словенија.

До апсењето дошлоo во време кога Хрватска одбива да ја признае одлуката на арбитражниот суд за границата со Словенија, која е донесена минатата година, подсеќа СТА.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here